11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Kocaeli Halkından Büyük İlgi Gördü

15 Nisan 2018 20:05 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından ülkemizde eğitim gören Uluslararası öğrenciler ile halkımızı bir araya getiren ve birçok ülkenin kültürünün tanıtıldığı 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Kocaeli etabı 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde İzmit 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda yapıldı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından ülkemizde eğitim gören Uluslararası öğrenciler ile halkımızı bir araya getiren ve birçok ülkenin kültürünün tanıtıldığı 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının Kocaeli etabı 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde İzmit 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda yapıldı.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğimiz tarafından organize edilen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, KİHMED ve Mert Medya sponsorluğunda gerçekleştirilen Kocaeli etabına protokol ve halkımız yoğun ilgi gösterdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti. Kocaeli Uluslararası öğrenci Derneği Başkanımız Fatih Karaçoban yaptığı açılış konuşmasında "Şehrimizde eğitim gören misafir öğrencilerimiz ile birlikte bir aile olmaya çalışıyoruz. Onların yüzünde bir tebessüm görmek için çalışıyoruz. Yönetimime, öğrenci kardeşlerime ve başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Kihmed ve Mert Medya'ya teşekkür ediyorum. Ayrıca hiçbir programda bizi yalnız bırakmayan ve programın sunumunu yapan Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkanı M. Ali Karadaşlı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

UDEF Genel Başkanı Dr. M. Ali Bolat ise; "Bu gün 11 yıldır devam eden yürüyüşümüzde Kocaeli’nde buluştuk. İlk programımızı İstanbul’da küçük bir yerde yapmıştık. Çok şükür geldiğimiz noktada etkinliğimizi geniş meydanlarda ve kalabalık kitleler ile yapıyoruz. Uluslararası Buluşma etkinliğimizi yapıyoruz çünkü bizler her birimiz kardeşiz. Onlarca yüz ve renk olarak bir arada olabiliyoruz. Burada ki öğrencilerimiz sizlere ülkelerini tanıtıyor, sizler kültürlerini yaşatıyorlar. Her bir standa zaman ayırmanızı ve onlarla tanışmanızı tavsiye ediyorum” dedi.

Bolat’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Biz burada demokratik, daha sosyal olmayı başardıysak sizde bizlerden örnek alarak sizlerde ülkenizde bunun daha güzeli başaracaksınız. Bunu başaramazsak, işte görüyorsunuz Dünya’nın acımasızlığını. Hepinize başarılar diliyorum. Ailelerinize selamlarımızı götürün. Buradaki şefkati, merhameti ailelerinize anlatın. Sizler bizim kardeşimizsiniz, sizler bizim ailemizsiniz. Biz sizi çok seviyoruz inanıyoruz ki sizde bizi seviyorsunuz" dedi.

41 ülke ve 75 şehirde de düzenlenen etkinliğin açılış törenine ’in yanı sıra Kocaeli Ak Parti Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Vali Yardımcı Ahmet Büyükçelik, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hasan Aslan, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Kızılay İl Şube Müdürü Doç. Dr. Cengiz İpek, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, ASKON Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, Yesevi Ocağı Başkanı Eren Elmalı, Ensarunnur Derneği Başkanı M. Hatip Erkınay, Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Kemal Halıcı, Gençlik Derneği Başkanı Hanzale Yayla, Gökkuşağı Derneği Başkanı Adnan Şenyurt, Tümsiad Yönetim Kurulu Üyesi Ali Petekçi, misafir öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.