"Geleceği Birlikte İnşa Edelim" projesi tanıtıldı

23 Aralık 2018 00:55 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

İçişleri Bakanlığı'nın desteği ile gerçekleştirilen "Geleceği birlikte inşa edelim" proje tanıtımı büyük ilgi gördü.

İçişleri Bakanlığı ve Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğimiz iş birliği ile yapılan “Geleceği birlikte inşa edelim” projesinin tanıtımı Antikkapı’da yapıldı.

İlimizde eğitim gören Türk öğrencilerle uluslararası öğrencileri bir araya getirerek kaynaşmalarını amaçlayan projenin tanıtım programına İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, Göç İdaresi İl Müdürü Mehmet ERKOÇ, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet SARAÇ, Kocaeli Müftü Yrd. Osman DANIŞMAN, UDEF Proje Koordinatörü M.Halid DURMUŞ, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyeleri Doç. Dr. Mehmet ÇİÇEK, Dr. Öğr. Üyesi Ali CANÇELİK, Dr. Öğr. Üyesi Ramazan ŞAHAN, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Kasım KOCAMAN, KİHMED Başkanı Sabahattin YAMAK, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail YEŞİLDAL, Ensarunnur Derneği Başkanı M.Hatip ERKINAY, Gençlik Derneği Başkanı Hanzale YAYLA, Deniz Feneri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Muhammet ÇİFTÇİ, İDEBİR Başkan Yrd. Mahir AKYÜREK, MTTB Kocaeli Teşkilatı, Adalet ve Medeniyet Derneği Kocaeli Teşkilatı, KOU İlahiyat Fakültesi Sekreteri İlhan COŞKUN, KOU Fen Bilimleri Enstitüsü Sekreteri Durmuş İMAT, Kocaeli Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim AKÇA, İzmit Müftülüğü Şube Müdürü Cengiz AKÇA, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Koordinatör Şube Müdürü Bahadır, Ali GÜL, Evliya Çelibi Kız İHL Müdür Yrd. Nazif ÇAKIR, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği kurucu başkanı Mehmet BAYDEMİR, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Öğrenci Birimi Sorumlusu Cüneyt ARI, basın mensupları, misafirler ve öğrenciler katıldı.

Ugandalı öğrencimiz Hassan Ali BULAFU’nun sunuculuğunu yaptığı program İstiklal Marşının okunması ile başladı. Yemenli öğrenci Aiman ALMAKHADRİ’nin okuduğu Kur’ân-ı Kerim ile devam etti.

Derneği tanıtım slaytının ardından kürsüye gelen dernek başkanımız Fatih KARAÇOBAN “Geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Uluslararası öğrencilerimizle birlikte bizler büyük bir aileyiz. Onların güvenecekleri bir dal olmak istedik. Uluslararası öğrencilerimiz buradan ülkelerine gittiklerinde ülkemizi güzel bir şekilde tanıtacaklarına inanıyoruz” dedi.

UDEF Proje Koordinatörü Muhammed Halid DURMUŞ ise, “Uluslararası öğrencilerimizin tüm sorunları ile ilgileniyoruz. Bizler de proje koordinatörlüğü olarak da yapılmak istenen projeler konusunda yardımcı oluyoruz.  Proje konusunda fedakârlıklarından dolayı dernek başkanımız Fatih Karaçoban’a ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Uluslararası Öğrenci Dernekleri olarak bizler her zaman misafir öğrencilerimizin yanında olmaya, onların aileleri olamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına programa katılan Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali BİLGİ konuşmasında “Büyükşehir Belediyesi olarak gençliğe yönelik önemli çalışmalar yapıyor, gençlik adına yapılan çalışmalara destek oluyoruz. Geleceğin inşası adına gerçekleştirdiği bu anlamlı projeden dolayı dernek yönetimini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

İzmit Kaymakamı Ersin EMİROĞLU ise, “Gençlere yönelik güzel bir projenin hayata geçirilmesi anlamında bir araya geldik. Günümüzde artık politika üretme sürecinin devlet yöneticilerinin üzerinden almak gerekiyor. Bu anlamda ‘Geleceği Birlikte İnşa Edelim’ projesini çok önemli buluyorum. Bu projelerin en büyük verimi gençlerin ufkunu açarak, fikirlerini geliştirmeleri olacaktır. Bu projede emeği geçen destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu tip projelerin diğer derneklere de örnek olmasını diliyorum” dedi

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.