Göç İdaresi İl Müdürü Mehmet Erkoç konferans verdi

01 Kasım 2018 23:59 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Uluslararası Öğrencilerimize "İkamet İzni Süreçleri" konulu konferans düzenlendi

İlimizde eğitim gören uluslararası öğrencilerimizin en çok mağdur oldukları konuların başında gelen ikamet izni ile ilgili bir konferans düzenlendi. Sivil Toplum Merkezinde Göç İdaresi İl Müdürü Mehmet Erkoç tarafından gerçekleşen "İkamet izni süreçleri" konulu konferansa dernek başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz, hanım komisyonumuz ve çok sayıda uluslararası öğrenci katıldı. 

Programın başında bir konuşma yapan dernek başkanımız Fatih Karaçoban “Bazı öğrencilerimizin ikamet izni ile alakalı mağduriyetlerini gördükten sonra Göç İdaresi İl Müdürümüzle bir görüşme gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin daha fazla mağdur olmaması için birebir sıkıntılarını anlatabileceği bir konferansın büyük bir ihtiyaç olduğunu ilettik. Kıymetli müdürümüz böyle önemli bir konuda destek olmaktan memnun olacağını ifade etti ve bugün öğrencilerin mağdur olmaması için önemli bir konferans verecek. Göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı yönetim kurulumuz ve öğrenci kardeşlerimiz adına Göç İdaresi İl Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Göç İdaresi İl Müdürü Erkoç programa katılan öğrencilere "İkamet izni süreçleri" ile alakalı konuları konferans verdi. Öğrencilerimizin büyük ilgi ile dinlediği konferansın sonunda Erkoç, her öğrencimizin karşılaştığı problemleri ve merak ettikleri konuları tek tek dinleyerek ayrıntılı bir şekilde cevapladı. Programın sonunda dernek başkanımız Göç İdaresi İl Müdürü Mehmet Erkoç'a konuşmalarından dolay teşekkür ederek bir plaket takdim etti. 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.