Misafir öğrencilerimiz iftarda buluştu

25 Mayıs 2018 01:47 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Şehrimizde eğitim gören misafir öğrenciler iftarda bir araya geldiler.

Şehrimizde eğitim gören misafir öğrenciler iftarda bir araya geldiler. İnterteks Fuar alanında düzenlenen iftara Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Kocaeli Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kadri Süleyman YİĞİT, Türkiye Mezunlar Derneği (TUMED) Başkanı Ergash Jumaev, UDEF Teşkilatlanma Sorumlusu Adnan Oğuz, AK Parti İl Yöneticisi İshak Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuz Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Tuncay Altınışık, Kocaeli İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Metin Pay, Kocaeli İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Çiçek, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Kasım Kocaman, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Hayati Sakallıoğlu, Gebze UÖD Başkanı Mustafa Öztürk, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Doç. Dr. Cengiz İpek, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2’nolu Şube Başkanı Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı, Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, Alperen Ocakları İzmit İlçe Başkanı Serkan Öztürk, Ensarunnur Derneği Başkanı Hatip Erkınay, Gençlik-Der Başkanı Hanzale Yayla, İHH Yönetim Kurulu üyeleri, KİHMED Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanımız Fatih Karaçoban, “Bizim için bugünün farklı bir özelliği var. Sevinci ve hüznü bir arada yaşıyoruz. Mezun olan arkadaşlarımız var. İlimizde yıllarca eğitim gören bazı kardeşlerimiz artık mezun oluyorlar. Eğitimlerini bitirip dönecekleri için hüzünlüyüz ama ailelerine kavuşacakları içinde sevinçliyiz. Ülkemizi ve misafirperver halkımızı güzel hatıralarla yad etmelerini istiyoruz. Bu prıgramda mezun olacak arkadaşlarımıza bizlerde hatıra olarak plaket takdim etmek istiyoruz” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük ise; “Yardımlaşma hoş görü sevgi saygı gibi insanlığın değerlerini bir arada bulunan mübarek Ramazan ayında bizleri buraya davet eden Uluslararası öğrenci derneğine teşekkür ediyorum. Kendi ülkelerinden eğitim öğretim almak için binlerce öğrenci dünyayı geziyor. Ülkemizde 173 farklı ülkeden 120 binin üzerinde farklı öğrencileri ülkemizde görmek bizleri memnun etmektedir. Üniversitemizde yüz farklı ülkeden bin 500 öğrenci öğrenim görüyor. Farklı kültürleri görmek bizleri memnun ediyor. Sizlerin kültürleri değerleri bizler için önemli. Eğitim sürecinde kaynaştığınız öğrenci arkadaşlarınızla iletişiminizi kesmeyin. Hepiniz hoş geldiniz saygılar sunuyorum’’ dedi.

Ayrıca programda konuşma yapan Türkiye Mezunlar Derneği (TUMED) Başkanı Ergash Jumaev, UDEF Teşkilatlanma Sorumlusu Adnan Oğuz ve Diyanet İşleri Başkanlığı Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuz Yılmaz birer konuşma yaparak mezun olan öğrencilere de başarılar dilediler.

İftarın ardından mezun olan 55 öğrenciye programa katılan misafirler tarafından plaket takdimi yapıldı. Ayrıca Filistin Öğrenci Birliği Başkanı Alaa Hamayel dernek başkanımıza teşekkür ederek plaket verdi. Program dernek başkanımızın yönetim kurulu üyelerine plaket takdimi ile son buldu.

  • Etiketler
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.