İbrahim OLGAÇ

İbrahim OLGAÇ

DÜNYA KÜLTÜR ELÇİSİ TUMED

21 Nisan 2019 00:11 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ülkemize dünyanın dört bir yanından eğitim almak üzere uluslararası öğrenciler gelmektedir.

TUMED, uluslararası öğrenci olarak ülkemizde eğitimini başarıyla tamamlayan Türkiye mezunlarına yönelik faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Amacı Türkiye’den mezun olan uluslararası öğrenciler arasında bağların kuvvetlendirilmesi, Türkiye ile iş birliğini güçlendirecek çalışmalar yapmaktır. TUMED 3000 üzeri Türkiye mezunu ve mezunlar tarafından ülkesinde kurulan 28 dernek ile irtibat halindedir.

 

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği olarak oluşturmuş olduğumuz Mezunlar birimi ile bizlerde ilimizde eğitimini tamamlayan öğrencilerimizle bağlarımızı güçlendirmek, dostluklarımızı devam ettirmek ve ülkeler arası ilişkileri kuvvetlendirmek için çalışmalar yapıyoruz.

 

Öğrencilerimizle burada bir aile olmaya çalıyor ve bu bağlarımızı ülkelerine döndüklerinde de devam ettirmek istiyoruz. Ülkemizde eğitimlerini tamamladıktan sonra misafirperver halkımızı ve ülkemizi güzelliklerle yad edecek, burada yapılan çalışmalarla kuracakları dostluklar ile ülkelerarası bağları güçlendirecek mezunlarımız ile ilgili yapılacak çalışmalara büyük önem veriyoruz.

 

TUMED bir dernekten daha fazlasıdır aslında. Dünyanın dört bir yanından gelen farklı

Kültürlerden mezunları bir araya getirerek dünya barışına da katkı sağlamaktadır.

TUMED önümüzdeki yıllarda yapacağı uluslararası çalışmalar ile adından çok sık bahsettireceği inancımdayım. Uluslararası öğrencilerin dünyanın yeni parlayan yıldızını takip etmelerini ve bu gemide yerlerini alarak ufuklarını açmalarını umuyorum.

http://tumed.org.tr/

 

İbrahim OLGAÇ

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Mezunlar Komisyonu Sorumlusu

YAZARIN SON 5 YAZISI

Tüm Yazıları
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.