YTB Uluslararası Öğrenci Akademisi tanışma toplantısı yapıldı

24 Ocak 2019 00:23 Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteği ve işbirliği ile gerçekleştireceğimiz Kocaeli Uluslararası Öğrenci Akademisi programının tanışma toplantısını öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteği ve işbirliği ile yapılacak olan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Akademisi programının tanışma toplantısını öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. 120 öğrencinin katıldığı toplantıda Projeden Sorumlu YTB Uzmanı, Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir MACİT ve dernek başkanımız Fatih KARAÇOBAN öğrencilere Akademi hakkında bilgilendirme yaptı. Uluslararası Öğrenci Akademisi kapsamında yapılacak olan derslerden, kamplar, geziler ve çeşitli etkinliklere kadar öğrencilerin merk ettiği birçok konuda bilgiler verildi.

Gönüllük üzerine kurulu olan ve öğrencilerin fikirleri alınarak şekillendilen Akademi progamı Şubat ayında başlayacak ve alanında uzman birçok kişi tarafından Türkiye Söyleşileri ve Türkiye Seminerleri gerçekleşecek. Ayrıca Akademiye katılan öğrencilerimiz Giriş ve ihtisas seminerleri adı altında Bilim ve Teknoloji, Ekonomi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim, Dil ve Edebiyat, Bölgesel Çalışmalar alanlarında 14 hafta boyunca eğitim alacaklar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi.

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği

Ömerağa Mah. Cumhuriyet Cad. No:126/7 K:4
41300 İzmit / Kocaeli (İzmit)

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.